כתר זירקוניה

למרות שבחיי היום יום אנחנו לא תמיד חושבים על כך ששיניים בריאות הן הרבה יותר יפות והרבה פחות כואבות, מייד ברגע שבו מתחילות הבעיות אנחנו שמים לב לחשיבות בריאות הפה. יש מקרים שבהם אפילו אחרי טיפול שורש ואחרי לא מעט סתימות מתברר שאין כל דרך אחרת לטפל במצב מאשר להתקין כתר, וכדאי לדעת שמדובר על שיטה שבהחלט יכולה לשפר את המצב. 

 

כתרי זירקוניה לשיקום הפה

אם בעבר היה נהוג לעשות כתר מזהב, הרי שהיום הדברים כבר שונים מאוד. מזה שנים רבות הזהב כבר לא משמש בטיפולי השיניים, ואחריו נכנסו לשימוש כתרי החרסינה למיניהם. יחד עם זאת, החומר הנפוץ ביותר שבו עושים שימוש בימינו הוא זירקוניה, ולמעשה מדובר על תרכובת כימית שמבוססת על צורן, דבר אשר גורם לה להיות חזקה במיוחד. הכתרים המודרניים של ימינו עשויים מזירקוניה, ויש לכך סיבות רבות, כמו העובדה שמדובר על חומר קשה במיוחד אשר יכול להחזיק מעמד לשנים ארוכות. 

 

כתרי זירקוניה כתר זירקוניה

כתר זירקוניה - מה הוא?

כתרי זירקוניה הפכו להיות פופולאריים כל כך לשימוש אצל רופאי השיניים השונים לא רק בגלל החוזק שלהם, אלא גם בגלל האסתטיקה המעולה. הם הרבה יותר יפים מכל האפשרויות הקודמות שהיה נהוג לעשות בהם שימוש, והם מתאימים מבחינה ביולוגית לרקמת הפה. הם עמידים במיוחד ולכן הם יכולים לשמש כל אדם למשך שנים ארוכות מבלי שהם יהפכו להיות פחות יפים, ולכן למעשה זה כלל לא מפתיע שעוד ועוד רופאים עושים בהם שימוש בעידן המודרני. 

 

הנה כמה דברים שחשוב לדעת -  הזירקוניה הוא כתר ייחודי שמונע השחרה של השן לאחר זמן או בשל נסיגת חניכיים. חומר הזירקוניה עשוי מתרכובת כימית בשם צורן המותאמת לצרכים דנטאליים. היתרונות הבולטים בו הם העמידות שלו, החומר שנראה טבעי ודומה לשן הרגילה ובכך שאין כל צורך בבסיס מתכת ובנוסף הוא מותאם ביולוגית לרקמת הפה. 

 

לפרטים נוספים, ייעוץ ראשוני וקביעת תור, צרו עמנו קשר.