טיפים לשמירה על בריאות השיניים

 

שמירה על בריאות השיניים היא חשובה בדיוק כמו שמירה על בריאות הגוף כולו, ולמעשה היא חלק בלתי נפרד מהעניין.

להלן כמה טיפים לעשות זאת ולשמור על התוצאות לאורך זמן:

 

שיניים בריאות הן שיניים שאיתן אנחנו קודם כל יכולים לבצע פעולות בסיסיות פשוטות כמו ללעוס את האוכל שאנו אוכלים ולדבר בצורה ברורה. אבל מלבד זאת, שמירה על בריאות השיניים היא חשובה גם לדימוי העצמי - אדם שיש לו שיניים יפות וחיוך יפה ירגיש יותר בטוח בעצמו, ולרוב יחייך הרבה יותר לעומת מי שהשיניים שלו נראות רקובות.

אם כן, שמירה על בריאות השיניים היא חשובה ועל כל אחד מאתנו לבצע כמה דברים על מנת להשיג שיניים בריאות וכדי לשמור על התוצאות לאורך זמן.

 

כמובן שהדבר הכי קריטי הוא בדיקות תקופתיות וטיפולים בעת הצורך. בדיקה אצל רופא השיניים כל חצי שנה תאפשר לזהות בעיות בשיניים בתחילת דרכן ובכך יתאפשר לתת להן מענה בהקדם לפני שהמצב מחמיר.

 

דבר נוסף שצריך לעשות באופן קבוע כל חצי שנה הוא ניקוי אבן אצל שיננית. לאבן שמצטברת בחלל הפה יש השלכות הרות גורל על מצב החניכיים שלנו. כמו כן, ניקוי אבן מאפשר לשמור על הלובן הטבעי של השיניים כיוון שהוא מנקה את הלכלוך שהצטבר עליהן.

עוד דבר שכדאי לזכור- צחצוח שיניים פעמיים ביום – ביום ובלילה – הוא הכרחי כדי לנקות את שאריות האוכל. בנוסף, לאחר הצחצוח לפני השינה יש להשתמש בחוט דנטלי, רצוי חוט שמצופה שעווה כדי למנוע פציעות בחניכיים.

 

מי שנוטה לחרוק שיניים, מומלץ שילך למרפאת מומחים שתסייע לו למנוע תופעה זו, כיוון שחריקת שיניים שוחקת את השיניים ועלולה אף לשבור אותן.

 

cבריאות השיניים