שתלים – כל מה שצריך לדעת

חסרה לכם שן או אפילו כמה שיניים? צריכים לעקור שן? בעזרת שתלים תוכלו להשיג חזרה את החיוך השלם והמושלם. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על התהליך.

לא מעט אנשים סובלים מחוסר בשיניים, ויש לכך סיבות שונות שהן בעיקר גיל, הזנחה או עקירה של שיני בשר. לא משנה מה הסיבה, מדובר במצב שיכול לפגוע בשיניים שנותרו בגלל לחץ ועומס שמופעל עליהן בעת האכילה והוא גם יכול לפגוע בביטחון העצמי.

במקרים בהם יש שן חסרה או כמה שיניים שלא יצמחו חזרה, שתלים הם הפתרון הטוב ביותר, וכאשר הם מתבצעים על ידי מיטב המומחים בתחום זה, התוצאות הן מדהימות!

שתלים ביום אחד


בעבר, התהליך של השתלות שיניים היה נמשך מספר שבועות לכל הפחות, ובמהלכם המטופל היה נשאר במצבו, כלומר עם שיניים חסרות. כמו כן, ההתאוששות מכל שלב בטיפול הייתה ארוכה ומעיקה.


היום, אפשר לעשות שתלים ביום אחד. לא כל אחד מתאים לטיפול, אך בשל היתרון הברור של טיפול זה, בהחלט כדאי להיבדק ולקבל חוות דעת האם ניתן לעשות את הטיפול או לא.

מה כולל הטיפול?


בין אם הטיפול נעשה ביום אחד ובין אם על פני תקופה ממושכת, מדובר בטיפול אשר בו מושתלים אל תוך הלסת שתלים דנטליים עשויים דנטליים ועליהם שמים כתרים. יש מקרים בהם נדרשת השתלת עצם קודם לכן.


בטיפול הממושך, נדרשים מספר חודשים על מנת לאפשר לשתלים הדנטליים להתחבר אל תאי העצם.

img 0464 medium

תופעות לוואי אפשריות

כיוון שמדובר בטיפול כירורגי, ישנן כמה תופעות לוואי שעשויות להופיע במהלך או אחרי הטיפול:

• נפיחות באזור השתל

• שטפי דם

• כאבים, בנקודה שבה בוצעה ההשתלה והן באזורים אחרים בפה.