טיפולי שורש

טיפול שורש הוא טיפול שגרתי שנעשה בשן כאשר העששת שבה עברה את הזגוגית ושכבת הדנטין של השן והגיעה למוך השן או עקב חבלה נחשף מוך השן לזיהום. מכיוון שהתרבות חיידקים במוך העצם גורמת לכאבים עזים, ולזיהום שעלול להגיע אל העצם שבה קבועה השן.

 

טיפול שורש עשוי להתבצע במספר פגישות ולשלב אף שימוש בכתר כזה או אחר. ישנם מקרים בהם אפשר לבצע את טיפול השורש במפגש אחד. במיוחד הדבר אמור במקרים בהם השן לא הייתה נמקית בתחילת הטיפול או כאשר אין סימנים לדלקת ברקמה הסב-חודית. לעתים יש לפצל את הטיפול למספר פגישות, שבהם בפגישה הראשונה נעשה סילוק רקמת המוך וניקוי תעלות השורש, ולאחר מכן חבישה (מילוי תעלות השורש) בחומר חיטוי כדוגמת מימת הסידן (calcium hydroxide) וסתימה זמנית, ובטיפול שלאחר מכן מבוצע מילוי תעלות השורש בחומר המילוי.

 

בדרך כלל מקובל לשים סתימה זמנית, ולשקם את השן באופן קבוע רק לאחר שוך הכאב והנפיחות העלולים להתרחש בעקבות טיפול השורש. כאשר בשן שטופלה היו כאבים קודם לטיפול הסיכוי לכאבים או רגישות באזור השן עולה. ישנה חשיבות מיוחדת לשיקום השן לאחר טיפול השורש.

טיפולי שורש

השלבים העיקריים בטיפול השורש הם:

1-      פתיחת השן וסילוק העששת.

2-      סילוק מוך השן ניקוי תעלות השורש. 

3-      מילוי השן בגוטה (חומר מיוחד) וסתימה כתורת השן.

טיפולי השורש אצלנו נעשות בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בארץ ובעולם עם המכשור המתוחכם ביותר של טיפולי שורש זאת הסיבה שלקוחותינו נהנים מפה בריא לאורך שנים רבות.

לפרטים נוספים, ייעוץ ראשוני וקביעת תור, צרו עימנו קשר.