יישור שיניים לילדים

יישור שיניים לילדים אצל ד"ר חליליידוע לכל כי חיוך יפה ממיס לבבות ומעלה חיוך בקרב כל מי שרואה זאת, ואין כמו חיוך מושלם ללא שיניים מושלמות. על כן חשוב לטפל בשיניים כראוי מגיל צעיר, ובמידה והשיניים אינן ישרות ויכולות לפגוע במראה האסתטי שלנו בעתיד, כדאי לעבור יישור שיניים עוד בזמן שאנו ילדים.

באיזה גיל ניתן לערוך יישור שיניים לילדים?

יישור שיניים לילדים היה נהוג בעבר בגיל 10 ומעלה ואילו כיום, עם התקדמות תחום האורתודנטיה והחידושים הרבים שיש בתחום זה, ניתן להתחיל בתהליך יישור שיניים לילדים מגיל 7 ומעלה.

יישור שיניים בגיל מוקדם – 7 עד 10

בגילאים המוקדמים, בהם עדיין יש שיני חלב ויש גם שיניים קבועות, נהוג לטפל בילדים במיקרים ספציפיים הדורשים טיפול ממוקד שישפיע על מבנה הפה והלסת לעתיד, לדוגמא: בליטת שיניים תחתונות, סטיית לסת תחתונה, צמיחה לא תקינה של שיניים חותכות, בעיה אסתטית מציקה או טיפול בהרגלים (מציצת אצבע וכדומה).

בגיל זה הטיפול קצר יחסית וכואב פחות. כמו כן ההשפעה היא מהותית על מבנה הפה וייתכן כי היישור יימנע בעיות עתידיות שיחייבו טיפול ארוך ומורכב יותר.

יישור שיניים בגיל 11 עד 14

יישור שיניים לילדים מקצועיבגילאים מתקדמים של ילדות מדובר על טיפול מורכב יותר כשהוא מבוסס על שיניים קבועות ועל לסת שקיבלה כבר צורה משל עצמה. במרבית המיקרים נידרש טיפול לתיקון בעיות אסתטיות וחיוניות לתיפקוד יעיל של הפה, לדוגמא: שיניים עליונות קשתיות מדי או בולטות מדי, צפיפות ורווחים בין השיניים אינם תקינים, שיניים עקומות וכדומה.

הטיפול לרוב מורכב יותר ודורש סבלנות והבנה מצד המטופל להליך הטיפול ולמשמעות החיובית שלו על חייו (החברתיים ובכלל).

יישור שיניים אפשרי כיום במגוון שיטות ואמצעים והכל מבוצע בהתאמה למבנה הפה, סוג הטיפול ולמטופל עצמו על מנת שירגיש הכי נח שניתן במהלך הטיפול ובעיקר לאחריו.