אורטודנט

אורטודנט מומחה - ד"ר חלילי עבדלמגידאחד המקצועות הנחשבים "מעלי חיוך" הוא זה של האורטודנט, מי שתפקידו לטפל במבנה השיניים והלסת על מנת שאלו יהיו מושלמים עד כמה שניתן גם אם צורתם המקורית אינה כזו.

אורטודנט הינו רופא שיניים בעל הסמכה לבצע יישור שיניים ולסת בקרב המטופלים על מנת לעזור להם להיות ישרים ומושלמים יותר. כיום ניתנים טיפולי אורתודנטיה לילדים, בני נוער ומבוגרים, כאשר כל מטופל זוכה לבדיקה מקיפה ופתרון המתאים עבורו.

מדוע ליישר שיניים ו\או לסת?

יישור של השיניים והלסת הינו טיפול "משנה חיים" עבור המטופלים בו. במיקירם רבים מדובר במצב אשר משפיע על המראה החיצוני של המטופל ולכן פוגע בו מבחינה חברתית בצורה חמורה. מעבר לכך מדובר פעמים רבות בהגבלה על פעילות הפה בעת אכילה או שתיה, בעיות שקשה מאוד לחיות עימן. מעבר לכל אלו הדבר מאפשר לחייך בפה מלא ללא בושה או הסתרת הפה וזה כבר דבר חיובי.

כיצד אורטודנט מבצע טיפול?

טיפול ע"י אורטודנט מוסמך - ד"ר חליליכל טיפול אורתודנטי מותאם למטופל הזקוק לו. קיימות כיום שיטות שונות לטיפולים אורתונדטיים והם מותאים למטופל על בסיס גיל, מצב השיניים ומצב נפשי לעמוד בטיפול (אם הוא ארוך או כואב). בין הטיפולים האפשריים:

• שיניים תחתונות או עליונות בולטות בצורה מוגזמת

• רווחים בין השיניים אינם נורמטיביים או שווים

• שיניים טוחנות פוגעות בחניכיים

• לסת עקומה או בולטת מעבר למקובל

• שיניים עקומות

אלו הן רק דוגמאות לבעיות שכיחות שאורטודנט מטפל בהן במסגרת עבודתו. מדובר בעבודה הדורשת מקצועיות רבה ועבודה מדוייקת על מנת לשפר את הנידרש מבחינה בריאותית ואסתטית ולשנות תא חיי המטופל מהקצה לקצה.