כיצד לשכנע את הילדים לצחצח שיניים?

כיצד לשכנע את הילדים לצחצח שינייםחינוך לבריאות השן זה משהו שכולנו לומדים כבר מגיל צעיר שכן בגילאים הצעירים אנחנו יכולים להתרגל בפשטות רבה יותר לדאוג להיגיינת הפה. לכן חשוב שגם אתם, בתור הורים אחראים, תדאגו לכך שהילדים שלכם יצחצחו שיניים על בסיס קבוע. עם זאת, נשאלת השאלה כיצד לשכנע את הילדים לצחצח שיניים כי לא תמיד מדובר על משימה פשוטה. אם גם אתם נתקלים בקושי בנושא הזה כדאי יהיה לקחת בחשבון כמה טיפים חשובים, כמו:

1. בחירת המשחה: כדאי לבחור משחה שמתאימה לילדים לא רק מבחינת ההרכב אלא גם מבחינת הטעם.

2. קריאת ספרים ייעודים: פעמים רבות בעזרת קריאת ספרים ביחד עם הילדים אנחנו יכולים לחנך אותם, בין אם זה לצחצוח השיניים ובין אם זה לכל פעולה אחרת.

3. תנו לילד לצחצח: זה לא משנה בן כמה הילד שלכם כי בכל מקרה כדאי יהיה לתת לו לצחצח את השיניים לבד. בצורה כזאת הוא יכיר טוב יותר את השיניים שבפיו, את הזוויות ואת האופן שבו כדאי יהיה לצחצח כל אחת מהשיניים.

4. התמדה: אל תוותרו על צחצוח השיניים והקפידו לעשות זאת פעמיים ביום. ההתמדה תגרום לכך שהילדים פשוט יבינו שאין להם כל אפשרות אחרת.

5. להיות יצירתיים: אם תשלבו בטקס צחצוח השיניים שירים או כל מיני פעילויות שונות הילדים יתלהבו מהעניין ויהיה להם קל יותר להתרגל לכך.

חינוך ילדינו לצחצוח שיניים ישפיע מאוד על בריאות השיניים שלהם בעתיד כאנשים מבוגרים ולכן חשוב להקפיד על כך ולהתמיד בנושא.