שתלים שיניים

שתלים לשיניים הם בעצם מין התקנים מיוחדים העשויים לרוב מטיטניום - מתכת הנחשבת למתכת אצילה, כלומר איננה מייצרת תגובה כימית כלשהיא עם הגוף. השתלים, שנקראים שתלים דנטליים, משמשים נקודות עיגון ללסת ומשמשים בעיקר בכדי להוות תחליף לשיניים חסרות. הם אמורים לתמוך במגוון שיטות ודרכים לבניית שיניים - בין היתר רצף כתרי חרסינה ("גשר"), תותבות/נשלפות ועוד.

 

שתלים לשיניים מיועדים ל: 

שתלים לשיניים מיועדים לאנשים שסובלים מבעייה של מחסור בשיניים - הם נועדו להחזיר את יכולת התפקוד, להעניק מראה של חיוך נעים ואסתטי, דיבור ברור ונאות וכמובן את היכולת והכשירות המלאה ללעוס בצורה סדירה. הטיפול אינו נחשב לתהליך מורכב למדי כאשר נעשה בידיים הנכונות והמקצועיות ורמת הביצוע וההצלחה גבוהים מאוד - על פי מחקרים רבים, אחוזי העמידות לאחר הטיפול נעים על 95% בטווח של עד חמש שנים.

 שתלים שיניים

הליך הטיפול:

הליך טיפול ההשתלה מתחיל לרוב בבדיקה והערכה של המצב הקיים עם צילומים רפואיים מתאימים. לא כל אדם יכול להתאים ולכן הרופא צריך לבדוק את מצב השיניים של המועמד וגם את התאמתו לטיפול. לאחר מכן יש להכין את הלסת עצמה להחדרת השתל, שבדרך כלל מורכב מבורג טיטניום וכתר. יש לקדוח חור ניתוב בלסת כדי שאפשר יהיה להתקין את השתל, וזה למעשה השלב המרכזי של הטיפול. לאחר תקופת מעקב מסוימת ומותאמת  יש לבדוק אם השתל נקלט היטב ועליו להתאים את השן החדשה.

 

חשוב לדעת שזמן ההחלמה יכול להשתנות בין אדם אחר לאחר כאשר לרוב מדובר בהליך שבין שלושה לשישה חודשים. חשוב מאוד בכל הליך ההחלמה להקפיד שמירה על היגיינת הפה יתר על המידה. במרפאתנו אנו מקפידים להשתמש ולהתאים את השתלים החדישים והמתאימים ביותר עבור כל לקוח וללוות אותו לכל אורך התהליך בצורה המקצועית הטובה ביותר. 

 

לפרטים נוספים, ייעוץ ראשוני וקביעת תור, צרו עימנו קשר.